9 Ekim 2014 Perşembe

Mbenga'ya Piyango Vurdu

En son 2010-2011 sezonunda New Orleans formasıyla seyrettiğimiz DJ Mbenga, New York Knicks'le garanti olmayan bir kontrat imzalamış.

3 sezondur ortalarda görünmeyince artık NBA'e dönme ihtimaline imkansız gözüyle baktığım bu adama tam bir piyango vurdu diyebiliriz. 2009 ve 2010 yıllarında Los Angeles Lakers'ın şampiyon kadrosunun bir parçasıydı ve tamamen orada bulunmanın etkisiyle böyle bir kontrat imzaladı desek yanlış olmaz. Şampiyon kadronun guardı Derek Fisher şu an Knicks'in koçu, yine şampiyon Lakers kadrosunun koçu Phil Jackson ise şu an Knicks'in başkanı. Mbenga, bu ikilinin beraber otururlarken birden akıllarına düştü herhalde çünkü hiç bir anlam veremediğim bir kontrat.

Kontratın garanti olmadığını düşünürsek önümüzdeki sezon oynayıp oynamayacağı hala belirsiz. Ancak ligde bulunduğu süre zarfında çok az sahada kalan, savunma anlamında gayretli ancak blok yaptığı kadar faul de yapan bir isim olan Mbenga için bu hayatta bir kere gelebilecek bir fırsat. Samuel Dalembert ve Cole Aldrich, Knicks kadrosunda bulunan mevcut pivotlar. Mbenga ile garanti kontrat imzalansa bile bu isimlerin arkasında kalacak, yine onu sahada çok az göreceğiz.

Bu şüpheli kontratı bir şekilde yorumlamak gerekirse, antrenmanlarda çok faydalı bir oyuncu olabilir Mbenga. Jackson ve Fisher da onun antrenmanlardaki performansıyla takımı olumlu etkileyeceğini düşünüp bir şansları denemiş olabilirler. Bana soracak olursanız Mbenga'nın NBA'deki işinin bittiğini düşünüyordum ama olur da onu sahada görürsek, yine blok yapmak uğruna rakiplerini faulle durdurmasını seyredeceğiz, bunun garantisini veririm.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder