25 Aralık 2010 Cumartesi

Milanlı Hoca Inter'le Anlaştı


Evet yanlış duymadınız Rafael Benitez'den boşalan İnter koltuğuna Milanlı oluşuyla bilinen hatta en son Milan'ı çalıştıran Leonardo getirildi. İki takım arasındaki rekabetin her türlü organizasyonda yaşanmasının yanı sıra aynı şehri paylaşmaları yüzünden artık dünyaca ünlü hale gelen Milano'daki düşmanlık ortamı bu hamleye nasıl bir tepki verecek gerçekten merak ediyorum.

Aslında ilk tepkiler internet yoluyla gelmiş bile. İnterli taraftarlar sosyal paylaşım sitelerinin hemen hemen tümünden Leonardo hamlesine karşı yorumlar paylaşmışlar. Özellikle "Hain" kelimesinin mesajlarda bolca geçmesi yeni hocanın taraftarıyla arasındaki ilişkiye 1-0 yenik başladığını gösteriyor. Söylentilere göre birçok taraftar bu karara inanmak istememiş, haberi ciddiye bile almamışlar. Ama durumun ciddiyeti farkedildiğinde tepki ister istemez büyük olmuş. Sanırım Dünya üzerinde bu hoca değişiminden mutlu olan bir İnter taraftarı yoktur. Yönetim sağolsun sevinç ve öfke duygularını arka arkaya yaşadılar. Benitez'in gidişiyle bayram havasına bürünen taraftar şu sıralar Twitter'ı sitem mesajlarıyla çökertmekle meşgul.

Ben de yapılan hamleyi doğru bulmuyorum neticede Leonardo, Milan'ın Guardiola ekolünü taklit etmesi sonucu ortaya çıkmış bir hoca. Barça'daki eski efsane futbolcunun ilk çalıştırdığı takım olma kumarı fazlasıyla başarılı olmuş, bunu da onlardan sonra ilk deneyen Leonardo hamlesiyle Milan olmuştu. Peki sonuç ne oldu? Tabii ki de hüsran. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalden öteye gidemediler. Ligde de ancak 3. olabildiler. Zaten akabinde Leonardo'yla yollar ayrıldı. Açıkçası bu ayrılıktan sonra onun bir daha iş bulacağını düşünmüyordum neticede kendini kanıtlama evresinde böylesine bocalamış bir adamı kimse almayı düşünmezdi bile. Inter Benitez'den sonra yine inanılmaz büyük bir risk aldı. Leonardo için de inanılmaz bir şans diyebiliriz. Benitez'in enkazını toplayıp, Milan'da üstüne yapışan imajını yıkabilirse yeni bir Guardiola neden olmasın?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder